BP 213, Odessa-23, 65023, Ukraine
tel./fax +38-048-797-21-97 tel. +38-048-7-700-796
info@acsb.org.ua

МІЖЛАБОРАТОРНІ ПОРІВНЯЛЬНІ ВИПРОБУВАННЯ

           Шановні колеги! 

           Запрошуємо Вас прийняти участь в 1 раунді програми перевірки кваліфікації щодо приготування розчинів каламутності за МакФарландом, провайдером якого виступає ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

          Дана програма реалізується шляхом міжлабораторних звірень та спрямована на забезпечення єдності вимірювань при проведенні мікробіологічних досліджень визначення чутливості мікроорганізмів  до антибактеріальних препаратів згідно Наказу № 167 МОЗ України від 05.04.2007 р.

          Заданими останніх офіційних аналітичних довідок переважна більшість лабораторій (відділів, відділень) мікробіологічного профілю не бере участь в зовнішній оцінці якості досліджень.

          Не значно краще обходяться справи із забезпечення лабораторій приладами для визначення оптичної щільності бактеріальної суспензії. Лише 39% всіх бактеріологічних лабораторій забезпечені приладами типу «Денсіламетр», але більшість лабораторій користується стандартом каламутності за МакФарландом власного виробництва.

          Запропонована програма є унікальною за розділом «медична мікробіологія» та водночас універсальною, бо дозволяє оцінити як сам метод, так і правильність використання приладів типу «Денсіламетр»; та може бути використана при проведенні акредитації лабораторії або визначенні її технічної компетентності.

Додаток 1– Лист ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» в 1 екз. на 1 арк.

Додаток 2 – Програма перевірки кваліфікації – в 1 екз. на 3 арк.

Голова ГО «БС»                                                                       С.В. Демченко 

17.05.2021  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Translate »